Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Крема за раце бурбон ванила

Рацете се меки, хидрирани и нежно мирисливи. Нанесете на рацете секогаш кога ќе почувствувате потреба.
Пакување: 30 мл
Шифра на артиклот: 26885
Со купување на овој производ добивш 3 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 3 поени.  

Опис

Состојки

Уживајте во неодоливиот мирис на оваа крема за раце. Нашиот ланец на експерти од 1959. година, одбра и органско shea масло со екстракт од бурбон ванила.

Рацете се меки, хидрирани и нежно мирисливи.

Убавина на жената & природата

95% состојки од природно потекло

0% минерални масла, парабени

Дерматолошки тестирано

Активна билка: Бурбон ванила

Yves Rocher одбра Бурбон ванила традиционално одгледана на островот Bourbon. Од семејството на орхидеи, нејзиниот нежен мирис остава свиленкаста трага. Мирис со светли ноти.

Наша посветеност

754v0 AQUA/WATER/EAU GLYCERIN COCO-CAPRYLATE/CAPRATE STEARYL ALCOHOL SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL PEG-100 STEARATE GLYCERYL STEARATE DIMETHICONE ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE PARFUM/FRAGRANCE BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER ETHYLHEXYLGLYCERIN ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER XANTHAN GUM SODIUM BENZOATE SODIUM COCOYL ISETHIONATE AMYL CINNAMAL HEXYL CINNAMAL LIMONENE VANILLA PLANIFOLIA FRUIT EXTRACT CITRIC ACID LINALOOL POTASSIUM SORBATE SODIUM SULFITE TOCOPHEROL SODIUM HYDROXIDE

Активна состојка

Бурбон ванила

Yves Rocher одбра Bourbon ванила, одгледана соодветно со традицијата на островот Bourbon. Како член на семејството орхидеи, нејзиниот мирис ја обвива кожата со сатенски и сензуален мирис, како опојно галење. Мирисот се отвара со блескава нота, а потоа ја открива својата волшебна природа.
Откриј
Yves Rocher одбра Bourbon ванила, одгледана соодветно со традицијата на островот Bourbon. Како член на семејството орхидеи, нејзиниот мирис ја обвива кожата со сатенски и сензуален мирис, како опојно галење. Мирисот се отвара со блескава нота, а потоа ја открива својата волшебна природа.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи