Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Киселина за плакнење и сјај на косата

Оваа киселина од малина ја прочистува косата и ја ослободува од каменецот и сите нечистотии.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 150 мл
Шифра на артиклот: 64871
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Ослободена од нечистотии, косата е убава, чиста и сјајна.

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Плус: Гурманска арома од малина која ја остава косата прекрасно мирислива.

Ефикасност: Интензивен сјај

Наша предност:

-99% состојки од природно потекло

-Агаве од органско потекло

-Без силикони

-Шишенце кое може да се рециклира и содржи рециклирачка пластика

*Ин витро тест

Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА

Нанесете на миена коса, откако сте ја измиле од балзамот. Убаво да се измие. Да се избегнува контакт со очи.

Активна билка: малина и агаве

Киселината од малина ги неутрализира долготрајните последици од миење со вода и и го враќа природниот сјај на косата. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.

Наша посветеност

Активна состојка

Киселина од малина & агава фруктани

Киселината од малина ја ослободува вашата коса од нечистотиите од водата и и овозможува прекрасен сјај.Сируп од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.
Откриј
Киселината од малина ја ослободува вашата коса од нечистотиите од водата и и овозможува прекрасен сјај.Сируп од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи