Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Измазнувачки лосион за лице

Ја хидрира кожата и и го враќа природниот сјај.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 97472
Со купување на овој производ добивш 8 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 8 поени.  

Опис

Состојки

Овој лосион е формулиран од органски невен со својства на измазнување* одгледан на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.

Тонизира, ги измазнува префинетите линии и остава пријатно чувство на вашата кожа. Наменето за зрела кожа.

Плус+: блескава кожа! Ја хидрира кожата и и го враќа природниот сјај.

Текстура: текстура на гел кој се топи на вашата кожа и ја остава тонирана и блескава.

Резултати:

- 80% ** жени потврдија дека кожата е затегната и тонирана

- 84% ** жени потврдија дека кожата е хидрирана

Примена:

Нанесете со памучно туферче наутро и навечер по целото лице и вратот.

Избегнувајте го пределот околу очите

Наша предност:

Го почитува pH нивото на кожата.

Тестирано под дерматолошки и офталмолочки надзор

99% состојки од природно потекло

Со органски невен добиен од одржлив и одговорен ланец на снабдување, одгледан на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.

Шишенце составено од 100% рециклирачка пластика

Го почитува pH нивото на кожата.

Тестирано под дерматолошки и офталмолошки надзор

99% состојки од природно потекло

Со органски невен добиен од одржлив и одговорен ланец на снабдување, одгледан на агроеколошки начин на нашите полиња во La Gacilly.

Шишенце составено од 100% рециклирачка пластика***

* Ин витро тест на органски невен

** Истражувањето на задоволството е спроведено во текот на 21 ден над 25 жени

*** Без адитиви

БИЛЕН ЕКСТРАКТ: НЕВЕН

Невен се одгледува на нашата земја во La Gacilly, Бретанија, користејќи агреолошки пристапи. Секоја година береме невен и ги сушиме цветчињата, листовите и стеблата. Благодарение на нашите 100% природни процеси на екстракција, екстрактот од невен и овозможува регенерирачки* и измазнувачки* својства на кожата.

* Ин витро тест на екстракт од невен.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU GLYCERIN PROPYLENE GLYCOL. CAESALPINIA SPINOSA GUM CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT HYDROXYACETOPHENONE PENTYLENE GLYCOL POLYGLYCERYL-4 CAPRATE PARFUM/FRAGRANCE MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL FRUCTOOLIGOSACCHARIDES INULIN SORBIC ACID SUCCINOGLYCAN SODIUM HYDROXIDE 10518v0

Активна состојка

Невен

Невенот, симболично растение со регенеративни својства , се одгледува во La gacilly, Бретања (Франција) на земјата на Yves Rocher од 1979 година. Истотака е познат како обичен невен, нашите истржувачи го преферираат полскиот невен бидејќи цветовите се поголеми, поубави и богати со активни состојки. Прилагоден на локалната клима, невенот не мора да се полева секој ден како другите билки во La Gacilly. Тој е органски одгледан. Ин витро тестирано.
Откриј
Невенот, симболично растение со регенеративни својства , се одгледува во La gacilly, Бретања (Франција) на земјата на Yves Rocher од 1979 година. Истотака е познат како обичен невен, нашите истржувачи го преферираат полскиот невен бидејќи цветовите се поголеми, поубави и богати со активни состојки. Прилагоден на локалната клима, невенот не мора да се полева секој ден како другите билки во La Gacilly. Тој е органски одгледан. Ин витро тестирано.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи