Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Хранливо масло за коса со јојоба

Интензивна хранлива нега.
Пакување: 100 мл
Шифра на артиклот: 90839
Со купување на овој производ добивш 12 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 12 поени.  

Опис

Состојки

Масло кое не се мие, за нега на сува и оштетена коса.

- Органско масло од јојоба, кое го обновува и негува коренот на косата.

- Резултати: свиленкаста коса заштитена од кршење. Ја нагласува убавината на косата.

Плус +: Ултра-чувствително масло кое лесно се впива во косата, со мирис кој предизвикува зависност. Без силикони, за природно чувство на косата.

Употреба:

Нанесете една до две пумпица по должина на косата се до врвовите, избегнувајќи го коренот. Да не се мие.

Или користете по желба:

На влажна коса пред стилизирање: ја штити косата од сушење и го олеснува обликувањето.

На сува коса, како завршен ефект: и овозможува мекост и сјај на косата.

Анкета од задоволни купувачи:

88% потврдија дека косата е нахранета

89% потврдија дека косата е заштитена од сушење

88% потврдија дека косата е сјајна

93% потврдија дека косата е мека

*Кориснички тест со 106 жени

COCO-CAPRYLATE/CAPRATE • HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL • C13-15 ALKANE • ETHYLHEXYL COCOATE • SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL • PARFUM/FRAGRANCE • TOCOPHERYL ACETATE • BENZYL ALCOHOL 10538v0

Активна состојка

Органско масло од јојоба

Јојоба е мала грмушка прилагодена на пустинската клима. За да преживее, мора да концентрира што е можно повеќе енергија во семињата, бидејќи кога има и најмал надворешен стимул како дожд, почнуваат да 'ртат и прераснуваат во ново растение. Оваа складирана енергија е содржана во течен восок познат како масло од јојоба, кој е богат со омега-6 и омега-9 масни киселини. Ова витално растително масло се нарекува „пустинско злато“. Исто така е од витално значење за оштетената коса бидејќи ги обновува и храни фоликулите на косата.
Откриј
Јојоба е мала грмушка прилагодена на пустинската клима. За да преживее, мора да концентрира што е можно повеќе енергија во семињата, бидејќи кога има и најмал надворешен стимул како дожд, почнуваат да 'ртат и прераснуваат во ново растение. Оваа складирана енергија е содржана во течен восок познат како масло од јојоба, кој е богат со омега-6 и омега-9 масни киселини. Ова витално растително масло се нарекува „пустинско злато“. Исто така е од витално значење за оштетената коса бидејќи ги обновува и храни фоликулите на косата.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи