Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Хранлив балзам за пополни усни

Благодарение на овој хранлив балзам за усни, усните и контурите на усните се моментално негувани и пополнети.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 8 мл
Шифра на артиклот: 95310
Со купување на овој производ добивш 4 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 4 поени.  

Опис

Состојки

Брчките се измазнети. Усните се убави, а осмехот зрачи.

Плус: Текстурата на балзамот веднаш им овозможува пријатно чувство на вашите усни.

-93% состојки од природно потекло

-Без минерални масла

Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА

Нанесете на усните секогаш кога ќе почувствувате потреба. Во текот на ноќта нанесете подебел слој за интензивен третман

Активна билка: 30 драгоцени масла

Истражувачите на Cosmetique Vegetale одбраа 30 драгоцени масла со својства против стареење. Овие масла се збогатено со плус уште едно масло, масло од 1000 рози кое ја поттикнува регенерацијата на клетките*.

*Ин витро тест.

Наша посветеност

10210v0 COCO-CAPRYLATE/CAPRATE CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE POLYGLYCERYL-3 RICINOLEATE OLUS OIL/VEGETABLE OIL/HUILE VEGETALE OCTYLDODECANOL RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL CERA ALBA/BEESWAX/CIRE D'ABEILLE OLEIC/LINOLEIC/LINOLENIC POLYGLYCERIDES BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER HYDROGENATED VEGETABLE OIL COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL C10-18 TRIGLYCERIDES SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL DIPALMITOYL HYDROXYPROLINE ETHYLHEXYL PALMITATE HYDROGENATED CASTOR OIL SILICA SILYLATE CANDELILLA CERA/EUPHORBIA CERIFERA (CANDELILLA) WAX/CIRE DE CANDELILLA PARFUM/FRAGRANCE SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED OIL OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL HIPPOPHAE RHAMNOIDES KERNEL EXTRACT ZEA MAYS (CORN) GERM OIL CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL CORYLUS AVELLANA (HAZEL) SEED OIL PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL GOSSYPIUM HERBACEUM (COTTON) SEED OIL JUGLANS REGIA (WALNUT) SEED OIL MANGIFERA INDICA (MANGO) SEED OIL ORBIGNYA OLEIFERA SEED OIL ORYZA SATIVA (RICE) GERM OIL PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL PISTACIA VERA SEED OIL PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) KERNEL OIL PRUNUS PERSICA (PEACH) KERNEL OIL TRIHYDROXYSTEARIN ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL CAMELINA SATIVA SEED OIL LIMNANTHES ALBA (MEADOWFOAM) SEED OIL SILYBUM MARIANUM SEED OIL ROSA CANINA FRUIT OIL CARAPA GUAIANENSIS SEED OIL OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) SEED EXTRACT ROSA DAMASCENA EXTRACT SODIUM HYALURONATE ALCOHOL CITRIC ACID GLUCOMANNAN

Активна состојка

30 скапоцени масла

Нашите истржувачи одбраа 30 драгоцени масла со богати состојки против стареење. Денес, нивната неспоредлива експертиза им овозможува во своите редови да додадат масло од 1000 рози, кои ја поттикнуваат регенерацијата на клетките. Тестирано ин витро.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа 30 драгоцени масла со богати состојки против стареење. Денес, нивната неспоредлива експертиза им овозможува во своите редови да додадат масло од 1000 рози, кои ја поттикнуваат регенерацијата на клетките. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи