Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Хидратантна оксигенациска маска

Интензивно ја влажни и ревитализира кожата.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 75 мл
Шифра на артиклот: 95729
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

Оваа маска со својства на оксигенација* е формулирана со Tetraselmis Микро-алги од нашиот брег во Бретанија, со користење на одговорно и одржливо земјоделство.

Интензивно ја влажни и ревитализира кожата и и го враќа природниот сјај.

Плус +: ден по ден, кожата е еластична, блескава и хидрирана.

Текстура: ултра свежа текстура која се топив при допир со кожата, оставајќи ја мека, хидрирана и свежа.

Резултати:

- 94% ** испитаници потврдија дека нивната кожа е моментално хидрирана

- 82% ** испитаници потврдија дека нивната кожа е ревитализирана

Примена:

Нанесете на чисто лице два пати неделно. Избегнувајте го пределот околу очите. Оставете да делува 5 минути. Остатокот отстранете го со памучно туферче.

Наша предност:

•Го почитува Ph нивото на кожата.

•Тестирано под дерматолошки надзор

•98% состојки од природно потекло

•Се одгледува со користење на одговорно и одржливо земјоделство во близина на нашиот брег во Бретанија.***

* Ин витро тест на екстракт Tetraselmis Микро-алги.

** Истражувањето на задоволството е спроведено во текот на 28 дена над 62 жени и 43 мажи.

*** Микро-алги одгледани на нашиот брег во Бретанија

Произведено во Франција

БИЛЕН ЕКСТРАКТ: TETRASELMIS МИКРО-АЛГА

Истражувачите на Cosmetique Vegetale ® инспирирани од моќта на прочистување на океанот одбраа Tetraselmis микро-алги, морски билки со оксигенирачки и анти-оксидативни* својства.

Одгледана во биореактор на нашата обала во Бретанија со помош на 100% природна постапка. Техника која обезбедува контролиран и аргументиран процес, за да може да се искористат придобивките од овие микро-алги за убавина, но и да се зачуваат природните ресурси.

За оваа нова линија Pure Algue, микро-алгата Tetraselmis е вградена во срцето на исклучителна природна формула која помага во детоксикацијата на кожата. Подобро оксигенирана, зајакната и заштитена, кожата е здрава и сјајна

* Ин витро тест на екстракт од Tetraselmis Микро-алги.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • GLYCERIN • HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE • PROPYLENE GLYCOL. • COCO-CAPRYLATE/CAPRATE • HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL • CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER • GLYCERYL STEARATE CITRATE • HYDROXYACETOPHENONE • PARFUM/FRAGRANCE • SODIUM CARBOXYMETHYL STARCH • XANTHAN GUM • CARPOBROTUS EDULIS EXTRACT • FRUCTOOLIGOSACCHARIDES • INULIN • MARIS AQUA/SEA WATER/EAU DE MER • O-CYMEN-5-OL • SODIUM BENZOATE • POTASSIUM SORBATE • CITRIC ACID • SODIUM HYDROXIDE • TETRASELMIS SUECICA EXTRACT |10511v0

Активна состојка

Tetraselmis микро-алга

Нашите истржувачи инспирирани од прочистувачката сила на океанот, одбраа микро-алги Tetraselmis,морска билка со оксигенациски и антиоксидативни својства. Одгледана е во биореактор на нашиот брег во Бретања со користење на 100% природен процес. Оваа техника произведува контролиран и разумен принос, а на тој начин се искористуваат сите предности на микро-алгите и воедно се чуваат природните ресурси. За линијата Pure Alguе , микро-алгата Tetraselmis е вградена во срцето на оваа природна формула, која помага да се детоксицира кожата. Подобро оксигенирана, зајакната и одржливо заштитена, кожата е здрава и сјајна. Ин витро тестови на екстракт од микро-алги Tetraselmis.
Откриј
Нашите истржувачи инспирирани од прочистувачката сила на океанот, одбраа микро-алги Tetraselmis,морска билка со оксигенациски и антиоксидативни својства. Одгледана е во биореактор на нашиот брег во Бретања со користење на 100% природен процес. Оваа техника произведува контролиран и разумен принос, а на тој начин се искористуваат сите предности на микро-алгите и воедно се чуваат природните ресурси. За линијата Pure Alguе , микро-алгата Tetraselmis е вградена во срцето на оваа природна формула, која помага да се детоксицира кожата. Подобро оксигенирана, зајакната и одржливо заштитена, кожата е здрава и сјајна. Ин витро тестови на екстракт од микро-алги Tetraselmis.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи