Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Хидратантна нега против несовршености

Ја намалува појавата на несовршености на кожата.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 40 мл
Шифра на артиклот: 06996
Со купување на овој производ добивш 8 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 8 поени.  

Опис

ХИДРАТАНТНА НЕГА ПРОТИВ НЕСОВРШЕНОСТИ 40 ml

Оваа хидратантна нега се бори против 4 знаци на несовршености на кожата во еден чекор: матира во текот на 8 часа, ги намалува порите, ги намалува акните и митесерите. Чиста кожа без несовршености и дамки која изгледа прекрасно.

Збогатена со сибирски чај во прав кој и ја враќа рамнотежата на кожата* и силицилна киселина од 100% билно потекло, делотворно против нечистотиите на кожата. Оваа комбинација овозможува свеж и видливо здрав тен без несовршености.

Плус: Текстура на лесна крема.

Наша предност:

- 87% состојки од природно потекло

- Салицилна киселина од 100% билно потекло

- Картон од одржливо управувани шуми

- Некомедогена формула

* Ин витро тест

УПОТРЕБА

Нанесете наутро после кремата на целото лице или на Т-зоната. Може повторно да се примени во текот на денот на местата со сјај.

Активна билка: сибирски чај и салицилна киселина

Нашите истражувачи искористија сибирски чај. Листовите се рачно набрани, а потоа дестилирани за да се издвои салицилна киселина. Оваа активна состојка делува на несовршеностите благодарение на антибактериските и прочистувачки својства. Нашата салицилна киселина е од 100% природно потекло. Оваа комбинација овозможува свеж и здрав тен без несовршености.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи