Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Гел за туширање маслина & petit grain

Сакате ли да почувствувате задоволство и моменти на опуштање под вашиот туш?
Сеуште нема рецензии
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 35329
Со купување на овој производ добивш 3 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 3 поени.  

Опис

Состојки

Тогаш за вас е гелот за туширање LES PLAISIRS NATURE од маслина и petit grain.

За вистински моменти на опуштање под тушот или во када, нашиот ланец на експерти уште од 1959 година, одбраа органски гел Aloe Vera кој го споија со есенцијалното масло Petit Grain* и екстракт од маслина.

Кожата е нежно исчистена и мирислива.

Плус: оваа формула содржи повеќе од 97% природни состојки.

Дерматолошки тестирано. Без парабени.

Лесно биоразградлива формула. Содржи рециклирана пластика.

Темелно исплакнете и избегнувајте контакт со очите. Не се голта и да се чува подалеку од дофат на деца.

*содржи во мирисот

Активни билки: Маслина и Petit Grain

За моменти на опуштање, Yves Rocher ги одбраа маслината, одгледувана на медитеранско сонце и етерично масло Petit Grain со потекло од Медитеранот. Со дестилација на самите листови и гранчиња на горчливиот портокал се добива етеричното масло Petit Grain кое има признати својства за опуштање и релаксација. Неговиот цветен, благ и освежувачки мирис, помага за бистри мисли и за неповторливи моменти на спокој.

Наша посветеност

359v0 AQUA/WATER/EAU AMMONIUM LAURYL SULFATE DECYL GLUCOSIDE ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE PARFUM/FRAGRANCE COCAMIDOPROPYL BETAINE CITRIC ACID SODIUM BENZOATE TETRASODIUM EDTA SODIUM CHLORIDE COCAMIDE MIPA GLYCERIN OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT EXTRACT LIMONENE SALICYLIC ACID METHYLPROPANEDIOL POTASSIUM SORBATE SORBIC ACID DENATONIUM BENZOATE CI 17200 (RED 33) CI 19140 ( YELLOW 5) CI 42090 (BLUE 1)

Активна состојка

Маслина & Petitgrain

За да се задржи напнатоста, нашите истржувачи одбраа маслина поради нејзината привлечност натопена на сонце и етерично масло од petitgraina, со потекло од медитеријанскиот предел. Добиено со дестилирање на листовите и гранчињата на горчливиот портокал, етеричното масло од петитгранин традиционално се користи поради добро познатите релаксирачки својства. Неговиот мазен, но оживувачки цветен мирис помага да се расчисти умот и да се овозможи момент на мир.
Откриј
За да се задржи напнатоста, нашите истржувачи одбраа маслина поради нејзината привлечност натопена на сонце и етерично масло од petitgraina, со потекло од медитеријанскиот предел. Добиено со дестилирање на листовите и гранчињата на горчливиот портокал, етеричното масло од петитгранин традиционално се користи поради добро познатите релаксирачки својства. Неговиот мазен, но оживувачки цветен мирис помага да се расчисти умот и да се овозможи момент на мир.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи