Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Гел за туширање маслина & petit grain

Сакате ли да почувствувате задоволство и моменти на опуштање под вашиот туш?
Сеуште нема рецензии
Пакување: 400 мл
Шифра на артиклот: 05936
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Тогаш за вас е гелот за туширање LES PLAISIRS NATURE од маслина и petit grain.

За вистински моменти на опуштање под тушот или во када, нашиот ланец на експерти уште од 1959 година, одбраа органски гел Aloe Vera кој го споија со есенцијалното масло Petit Grain* и екстракт од маслина.

Кожата е нежно исчистена и мирислива.

Плус: оваа формула содржи повеќе од 97% природни состојки.

Дерматолошки тестирано. Без парабени.

Лесно биоразградлива формула. Содржи рециклирана пластика.

Темелно исплакнете и избегнувајте контакт со очите. Не се голта и да се чува подалеку од дофат на деца.

*содржи во мирисот

Активни билки: Маслина и Petit Grain

За моменти на опуштање, Yves Rocher ги одбраа маслината, одгледувана на медитеранско сонце и етерично масло Petit Grain со потекло од Медитеранот. Со дестилација на самите листови и гранчиња на горчливиот портокал се добива етеричното масло Petit Grain кое има признати својства за опуштање и релаксација. Неговиот цветен, благ и освежувачки мирис, помага за бистри мисли и за неповторливи моменти на спокој.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи