Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Гел за туширање манго & коријандер

Уживајте во топлата купка со нежни, енергетски својства.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 35583
Со купување на овој производ добивш 3 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 3 поени.  

Опис

Состојки

Посакувате да уживате во купка со нежни и релаксирачки предности? Тогаш за вас е Les Plaisirs Nature гел за туширање манго – коријандер.

За уживање и нега на телото нашиот ланец од експерти уште во 1959 година одбраа и споија органски гел од алое вера ,етерично масло од коријандер * и екстракт од манго. Кожата е хидрирана и сензуално мирислива.

Плус: Оваа фомрула содржи 98% состојки од природно потекло.

Дерматолошки тестирано. Без етоксилати, без парабени.

Разградливата амбалажа содржи рециклирана пластика.

Темелно да се измие. Да се избегнува контакт со очи. Не се пие и да се чува подалеку од дофат на деца.

*Во мирисот

Наша посветеност

312v0 AQUA/WATER/EAU AMMONIUM LAURYL SULFATE DECYL GLUCOSIDE ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE PARFUM/FRAGRANCE COCAMIDOPROPYL BETAINE CITRIC ACID SODIUM BENZOATE SODIUM CHLORIDE GLYCERIN COCAMIDE MIPA TETRASODIUM EDTA LIMONENE SALICYLIC ACID METHYLPROPANEDIOL MANGIFERA INDICA (MANGO) FRUIT EXTRACT DENATONIUM BENZOATE CI 14700 (RED 4) CI 15985 (YELLOW 6) CI 19140 (YELLOW 5)

Активна состојка

Манго & коријандер

Нашите истржувачи одбраа коријандер, традиционално познат по својот тонизирачки квалитет. Крцкавото месо од неговите округли плодови крие вистинско богатство: етерично масло од коријандер. Неговата зачинета, цветна арома и бодликава, но заживувачка свежина е надополнета со шарените и живи ноти на мангото. Оваа комбинација ви овозможува виталност која ги буди сите сетила.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа коријандер, традиционално познат по својот тонизирачки квалитет. Крцкавото месо од неговите округли плодови крие вистинско богатство: етерично масло од коријандер. Неговата зачинета, цветна арома и бодликава, но заживувачка свежина е надополнета со шарените и живи ноти на мангото. Оваа комбинација ви овозможува виталност која ги буди сите сетила.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи