Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Гел за туширање манго & коријандер

Уживајте во топлата купка со нежни, енергетски својства.
Пакување: 400 мл
Шифра на артиклот: 06044
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Посакувате да уживате во купка со нежни и релаксирачки предности? Тогаш за вас е Les Plaisirs Nature гел за туширање манго – коријандер.

За уживање и нега на телото нашиот ланец од експерти уште во 1959 година одбраа и споија органски гел од алое вера ,етерично масло од коријандер * и екстракт од манго. Кожата е хидрирана и сензуално мирислива.

Плус: Оваа фомрула содржи 98% состојки од природно потекло.

Дерматолошки тестирано. Без етоксилати, без парабени.

Разградливата амбалажа содржи рециклирана пластика.

Темелно да се измие. Да се избегнува контакт со очи. Не се пие и да се чува подалеку од дофат на деца.

*Во мирисот

Рецензии на клиенти

Врз основа на 1 рецензија НАПИШЕТЕ РЕЦЕНЗИЈА

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи