Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Гел за туширање малина & мента

Уживајте во топлата купка со нежни и енергетски ноти
Сеуште нема рецензии
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 36383
Со купување на овој производ добивш 3 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 3 поени.  

Опис

Состојки

Посакувате гел за туширање со нежни и совежувачки ноти? Тогаш за вас е les Plaisirs Nature сензуален гел за туширање од малина-мента.

За деликатно уживање при туширањето, нашиот ланец на експерти уште од 1959 година одбра и комбинираше гел од алое вера, етерично масло од мента* и екстракт од малина . Кожата е нежно исчистена и сензуално мирислива.

Плус: Формула која содржи повеќе од 98% состојки од природно потекло.

Дерматолошки тестирано. Без етоксилати, без парабен.

Лесно биоразградлива формула. Шишенце кое содржи рециклирачка пластика.

Темелно измијте. Да се избегнува контакт со очи. Да не се конзумира и да се држи подалеку од дофат на деца.

*Во мирис

Наша посветеност

606v0 AQUA/WATER/EAU AMMONIUM LAURYL SULFATE DECYL GLUCOSIDE ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE PARFUM/FRAGRANCE COCAMIDE MIPA COCAMIDOPROPYL BETAINE CITRIC ACID SODIUM BENZOATE TETRASODIUM EDTA SODIUM CHLORIDE GLYCERIN LIMONENE SALICYLIC ACID BHT RUBUS IDAEUS (RASPBERRY) FRUIT EXTRACT METHYLPROPANEDIOL SODIUM HYDROXIDE POTASSIUM SORBATE DENATONIUM BENZOATE CI 14700 (RED 4) CI 17200 (RED 33) CI 19140 (YELLOW 5)

Активна состојка

Нане & малина

Нашите истржувачи одбраа мента поради нејзините ароматични ноти, кои овозможуваат интензивна свежина. Вистинската доза на енергија и виталност помага да се врати тонусот. Нејзината ледена свежина суптилно комбинирана со свежата малина ја враќа вашата живост.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа мента поради нејзините ароматични ноти, кои овозможуваат интензивна свежина. Вистинската доза на енергија и виталност помага да се врати тонусот. Нејзината ледена свежина суптилно комбинирана со свежата малина ја враќа вашата живост.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи