Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Гел за туширање малина & мента

Уживајте во топлата купка со нежни и енергетски ноти
Сеуште нема рецензии
Пакување: 400 мл
Шифра на артиклот: 06236
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Посакувате гел за туширање со нежни и совежувачки ноти? Тогаш за вас е les Plaisirs Nature сензуален гел за туширање од малина-мента.

За деликатно уживање при туширањето, нашиот ланец на експерти уште од 1959 година одбра и комбинираше гел од алое вера, етерично масло од мента* и екстракт од малина . Кожата е нежно исчистена и сензуално мирислива.

Плус: Формула која содржи повеќе од 98% состојки од природно потекло.

Дерматолошки тестирано. Без етоксилати, без парабен.

Лесно биоразградлива формула. Шишенце кое содржи рециклирачка пластика.

Темелно измијте. Да се избегнува контакт со очи. Да не се конзумира и да се држи подалеку од дофат на деца.

*Во мирис

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи