Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Гел за туширање лаванда & капина

Уживајте во топлата купка со релаксирачки својства.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 400 мл
Шифра на артиклот: 84858
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

Посакувате да уживате во вашата купка со релаксирачки својства? Тогаш за вас е Les Plaisirs Nature гелот за туширање од лаванда-капина.

Нашиот единствен ланец на експерти уште од 1959 година, одбра и комбинираше органски гел од алое вера, етерично масло од лаванда* и екстракт од капина.

Кожата е чиста и нежно мирислива.

Плус: Формула која содржи повеќе од 98% состојки од природно потекло.

Дерматолошки тестирано. Без етоксилати, без парабен.

Лесно биоразградлива формула. Шишенце кое содржи рециклирачка пластика.

Темелно измијте. Да се избегнува контакт со очи. Да не се конзумира и да се држи подалеку од дофат на деца.

*Во мирис

 

Наша посветеност

579v0 AQUA/WATER/EAU AMMONIUM LAURYL SULFATE DECYL GLUCOSIDE ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE PARFUM/FRAGRANCE COCAMIDE MIPA COCAMIDOPROPYL BETAINE CITRIC ACID SODIUM BENZOATE GLYCERIN SODIUM CHLORIDE TETRASODIUM EDTA LINALOOL SALICYLIC ACID LIMONENE RUBUS FRUTICOSUS FRUIT EXTRACT METHYLPROPANEDIOL DENATONIUM BENZOATE CI 14700 (RED 4) CI 17200 (RED 33) CI 42090 (BLUE 1)

Активна состојка

Лаванда & капина

За да се смират вашето тело и ум, нашите истржувачи одлучија да искомбинира лаванда со капина. Произведено со дестилација на пареа на цветните стебленца собрани во лето, етеричното масло од лаванда е познато по релаксирачките својства. Неговите цветни и прашкасти цветни ноти, во комбинација со раскошната слатка капина, создаваат чувство на благосостојба и длабок мир.
Откриј
За да се смират вашето тело и ум, нашите истржувачи одлучија да искомбинира лаванда со капина. Произведено со дестилација на пареа на цветните стебленца собрани во лето, етеричното масло од лаванда е познато по релаксирачките својства. Неговите цветни и прашкасти цветни ноти, во комбинација со раскошната слатка капина, создаваат чувство на благосостојба и длабок мир.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи