Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Гел за туширање цвет од тиара & ylang-ylang

Гел за туширање со сензуален мирис на Tiara и Ylan-Ylang.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 42038
Со купување на овој производ добивш 3 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 3 поени.  

Опис

Состојки

За уживање при туширањето нашиот единствен ланец на експерти уште од 1959 година, одбра и комбинираше органски гел од алое вера, етерично масло од ylan - ylang и масло од tiara.

Кожата е чиста и нежно мирислива.

*Во мирис

Активни билни состојки: Tiara и Ylan-Ylang

Yves Rocher одбра цвет од Tiara, симбол на егзотичниот, пацифички остров, поради волшебниот мирис и го комбинираше со етерично масло од ylan - ylang, познато и како цвет на цветовите. Оваа неодолива комбинација ги исполнува вашите сетила со опоен и сензуален мирис.

Наша посветеност

636v0 AQUA/WATER/EAU AMMONIUM LAURYL SULFATE DECYL GLUCOSIDE ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE PARFUM/FRAGRANCE COCAMIDOPROPYL BETAINE CITRIC ACID SODIUM BENZOATE SODIUM CHLORIDE COCAMIDE MIPA TETRASODIUM EDTA BENZYL SALICYLATE GLYCERIN BENZYL ALCOHOL GERANIOL LINALOOL HEXYL CINNAMAL SALICYLIC ACID BHT GARDENIA TAHITENSIS (TAITENSIS) FLOWER EXTRACT METHYLPROPANEDIOL POTASSIUM SORBATE SORBIC ACID CI 15985 ( YELLOW 6) CI 19140 ( YELLOW 5)

Активна состојка

Тиара Цвет & Ylang-Ylang

Нашите истржувачи го одбраа симболот на егзотичниот остров на Пацификот, цвет од Tiarа, поради неговиот сончев и волшебен мирис.…Нашите ботаничари одлучија да комбинираат етерично масло Ylang-Ylanga, познато и како 'Цвет на сите цветови' поради своите прекрасни, цветни, складни и раскошни ноти. Оваа неодолива комбинација ги исполнува сите сетила со опоен мирис и сензуална трага.
Откриј
Нашите истржувачи го одбраа симболот на егзотичниот остров на Пацификот, цвет од Tiarа, поради неговиот сончев и волшебен мирис.…Нашите ботаничари одлучија да комбинираат етерично масло Ylang-Ylanga, познато и како 'Цвет на сите цветови' поради своите прекрасни, цветни, складни и раскошни ноти. Оваа неодолива комбинација ги исполнува сите сетила со опоен мирис и сензуална трага.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи