Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Гел за туширање цвет од лотос & жалфија

Гел за туширање со смирувачки мирис на лотус/жалфија.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 400 мл
Шифра на артиклот: 41850
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

За релаксирачки моменти под тушот, нашиот ланец на експерти уште од 1959 година одбра и комбинираше гел од алое вера, етерично масло од жалфија и екстракт од цвет од лотус. . Кожата е нежно исчистена и сензуално мирислива.

Плус: Формула која содржи повеќе од 97% состојки од природно потекло.

Дерматолошки тестирано. Без етоксилати, без парабен.

Темелно измијте. Да се избегнува контакт со очи. Да не се конзумира и да се држи подалеку од дофат на деца.

Наша посветеност

588v0 AQUA/WATER/EAU AMMONIUM LAURYL SULFATE DECYL GLUCOSIDE ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE PARFUM/FRAGRANCE COCAMIDE MIPA COCAMIDOPROPYL BETAINE CITRIC ACID SODIUM BENZOATE SODIUM CHLORIDE GLYCERIN TETRASODIUM EDTA SALICYLIC ACID BHT ALPHA-ISOMETHYL IONONE NELUMBO NUCIFERA FLOWER EXTRACT METHYLPROPANEDIOL CI 17200 (RED 33)

Активна состојка

Цвет лотос & жалфија

Цветот од лотос буди мудрост и спокој. Уште од минатото е свет цвет во Индија. Yves Rocher го искомбинира со етерично масло од жалфија, традиционално познато по своите смирувачки својства. Неговиот ароматичен и мошусен мирис е комбиниран со цветниот лотос, за мирен и релаксирачки момент.
Откриј
Цветот од лотос буди мудрост и спокој. Уште од минатото е свет цвет во Индија. Yves Rocher го искомбинира со етерично масло од жалфија, традиционално познато по своите смирувачки својства. Неговиот ароматичен и мошусен мирис е комбиниран со цветниот лотос, за мирен и релаксирачки момент.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи