Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Гел за туширање бурбон ванила

Уживајте во деликатниот, сензуален мирис.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 400 мл
Шифра на артиклот: 52407
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Посакувате гел за туширање и купка со сензуален мирис? Тогаш за вас е Les Plaisirs Nature сензуален гел за туширање и купка бурбон ванила.

За уживање при туширањето, нашиот единствен ланец од експерти уште од 1959 година, создаде комбинација од органски гел од алое вера и бурбон ванила. Кожата е нежно чиста и сензуално мирислива.

Дерматолошки тестирано. Без етоксилати, без парабен.

Лесна биоразградлива формула. Шишенцето содржи рециклирачка пластика.

Темелно измијте. Да се избегнува контакт со очите. Да не се конзумира, да се држи подалеку од дофат на деца.

Активна состојка

Бурбон ванила

Yves Rocher одбра Bourbon ванила, одгледана соодветно со традицијата на островот Bourbon. Како член на семејството орхидеи, нејзиниот мирис ја обвива кожата со сатенски и сензуален мирис, како опојно галење. Мирисот се отвара со блескава нота, а потоа ја открива својата волшебна природа.
Откриј
Yves Rocher одбра Bourbon ванила, одгледана соодветно со традицијата на островот Bourbon. Како член на семејството орхидеи, нејзиниот мирис ја обвива кожата со сатенски и сензуален мирис, како опојно галење. Мирисот се отвара со блескава нота, а потоа ја открива својата волшебна природа.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи