Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Гел за туширање бадем & цвет од портокал

Уживање во топла купка со нежни и релаксирачки предности.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 400 мл
Шифра на артиклот: 05863
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

Посакувате да уживате во купка со нежни и релаксирачки предности? Тогаш за вас е Les Plaisirs Nature гел за туширање бадем - цвет од портокал.

За нежни моменти под тушот или кадата, нашиот единствен ланец на експерти уште во 1959 година одбраа и комбинираа органска алое вера, апсолут водичка цвет од портокал*и екстракт од бадем.

Плус: Оваа фомрула содржи 98% состојки од природно потекло.

Дерматолошки тестирано. Без етоксилати, без парабени.

Разградливата амбалажа содржи рециклирана пластика.

Темелно да се измие. Да се избегнува контакт со очи. Не се пие и да се чува подалеку од дофат на деца.

*Во мирисот

Наша посветеност

381v0 AQUA/WATER/EAU AMMONIUM LAURYL SULFATE DECYL GLUCOSIDE ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE PARFUM/FRAGRANCE COCAMIDOPROPYL BETAINE CITRIC ACID SODIUM CHLORIDE SODIUM BENZOATE TETRASODIUM EDTA COCAMIDE MIPA GLYCERIN LIMONENE SALICYLIC ACID LINALOOL CITRONELLOL PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) SEED EXTRACT POTASSIUM SORBATE METHYLPROPANEDIOL SORBIC ACID DENATONIUM BENZOATE CI 17200 (RED 33) CI 19140 ( YELLOW 5) CI 42090 (BLUE 1)

Активна состојка

Бадем & цвет од портокал

Бадемот, вистински скапоцен камен на природата, ве обвива со својот смирувачки кадифен кожурец. Yves Rocher ве мами во неговата слатка прегратка со мазни, балсамични и ванила ноти. Во комбинација со апсолут цвет од портокал, свежиот цветен мирис со нежни акценти на мед, ќе ги воодушеви вашите сетила со својата релаксирачка арома и познатите смирувачки својства.
Откриј
Бадемот, вистински скапоцен камен на природата, ве обвива со својот смирувачки кадифен кожурец. Yves Rocher ве мами во неговата слатка прегратка со мазни, балсамични и ванила ноти. Во комбинација со апсолут цвет од портокал, свежиот цветен мирис со нежни акценти на мед, ќе ги воодушеви вашите сетила со својата релаксирачка арома и познатите смирувачки својства.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи