Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Гел за туширање арган & ливчиња од роза

Гел за туширање и купка со мирис на арган и ружа. Кожата е нежно исчистена и мирислива.
Пакување: 400 мл
Шифра на артиклот: 94907
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Состојки

За неодолив ориентален мирис, нашите истражувачи од Cosmetique Vegetal одбраа и комбинираа билки од Мароко од органско потекло: арган и роза.

Вашата кожа е чиста и нежно мирислива.

Дерматолошки тестирано. pH неутрално за кожата.

Веган: Производи формулирани без деривати од животинско потекло.

Наша посветеност

10133v0 AQUA/WATER/EAU AMMONIUM LAURYL SULFATE DECYL GLUCOSIDE ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE ROSA DAMASCENA FLOWER WATER ARGANIA SPINOSA EXTRACT PARFUM/FRAGRANCE COCAMIDE MIPA COCAMIDOPROPYL BETAINE SODIUM CHLORIDE CITRIC ACID SODIUM BENZOATE GLYCERIN TETRASODIUM EDTA SALICYLIC ACID POTASSIUM SORBATE

Активна состојка

Арган & Роза

Нашите истражувачи отпатуваа во срцето на Мароко за да одберат две легендарни билки: арган и роза.  Бидејќи Yves Rocher придава голема важност за развојот на повеќе одговорните и одржливи извори за своите билки, одбравме сертифицирано органско арганово масло од заедницата на мароканските жени.
Откриј
Нашите истражувачи отпатуваа во срцето на Мароко за да одберат две легендарни билки: арган и роза.  Бидејќи Yves Rocher придава голема важност за развојот на повеќе одговорните и одржливи извори за своите билки, одбравме сертифицирано органско арганово масло од заедницата на мароканските жени.

Рецензии на клиенти

Врз основа на 1 рецензија НАПИШЕТЕ РЕЦЕНЗИЈА

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи