Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Eko Гел за туширање ванила

Со својата концетрирана формула, овој гел за туширање со лесна текстура е вистинска козметичка иновација. Ви овозможува 40 туширања во компактно шишенце – исто колку и обичното шишенце од 400 мл!
Сеуште нема рецензии
Пакување: 100 мл
Шифра на артиклот: 44889
Со купување на овој производ добивш 4 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 4 поени.  

Опис

Секогаш кога се туширате, користите помал производ за исти резултати за убавина. Со користењето на овој производ ја заштитувате околината.

Мирисот на ванила остава пријатна и сензуална трага на вашата кожа.

Плус: Затворач со дозер кој овозможува точна количина од производот колку што е потребно за едно туширање.

 

Наша посветеност

Активна состојка

Бурбон ванила

Yves Rocher одбра Bourbon ванила, одгледана соодветно со традицијата на островот Bourbon. Како член на семејството орхидеи, нејзиниот мирис ја обвива кожата со сатенски и сензуален мирис, како опојно галење. Мирисот се отвара со блескава нота, а потоа ја открива својата волшебна природа.
Откриј
Yves Rocher одбра Bourbon ванила, одгледана соодветно со традицијата на островот Bourbon. Како член на семејството орхидеи, нејзиниот мирис ја обвива кожата со сатенски и сензуален мирис, како опојно галење. Мирисот се отвара со блескава нота, а потоа ја открива својата волшебна природа.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи