Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Eko Гел за туширање цвет од тиара & ylang-ylang

Овој гел за туширање со концентрирана формула е вистинска козметичка иновација.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 100 мл
Шифра на артиклот: 45523
Со купување на овој производ добивш 4 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 4 поени.  

Опис

Состојки

Компактното шишенце содржи концентриран гел за 40 туширања, исто како и обичното шише од 400 мл!

Секогаш кога се туширање ќе користите помал производ, а конечниот резултат е ист. Со користењето на овој производ придонесувате до зачувување на околината.

Плус: Со едно притискање добивате точна количина на производот за едно туширање.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • AMMONIUM LAURYL SULFATE • COCAMIDOPROPYL BETAINE • PARFUM/FRAGRANCE • DECYL GLUCOSIDE • ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE • GLYCERYL OLEATE • BENZYL SALICYLATE • BENZYL ALCOHOL • CITRIC ACID • GLYCERIN • GERANIOL • LINALOOL • HEXYL CINNAMAL • GARDENIA TAITENSIS FLOWER EXTRACT • CITRONELLOL • ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT • TOCOPHEROL • ASCORBYL PALMITATE • LECITHIN 10350v0 |

Активна состојка

Тиара Цвет & Ylang-Ylang

Нашите истржувачи го одбраа симболот на егзотичниот остров на Пацификот, цвет од Tiarа, поради неговиот сончев и волшебен мирис.…Нашите ботаничари одлучија да комбинираат етерично масло Ylang-Ylanga, познато и како 'Цвет на сите цветови' поради своите прекрасни, цветни, складни и раскошни ноти. Оваа неодолива комбинација ги исполнува сите сетила со опоен мирис и сензуална трага.
Откриј
Нашите истржувачи го одбраа симболот на егзотичниот остров на Пацификот, цвет од Tiarа, поради неговиот сончев и волшебен мирис.…Нашите ботаничари одлучија да комбинираат етерично масло Ylang-Ylanga, познато и како 'Цвет на сите цветови' поради своите прекрасни, цветни, складни и раскошни ноти. Оваа неодолива комбинација ги исполнува сите сетила со опоен мирис и сензуална трага.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи