Скокни до информацијата за производот
1 од 4

EDP Mon Evidence

Chypre мирис со овошни или гурмански ноти на мандарина, дамаск роза, ванила и patchouli.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 02405
Со купување на овој производ добивш 22 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 22 поени.  

Опис

Состојки

Mon Evidence е здив, чувство на полност. Модерен chypre акорд: Дамаск розата се меша со длабочината на patchouli и слаткоста на ванилата.

"Природата ви дава чувство на полност и нова енергија. Сакавме парфемот да наликува на неа. Мирис со живи и утешни ноти кој повторно не поврзува самите со себе. Светлоста на мандарината и деликатноста на дамаск розата ве обвиваат со слаткоста на ванилата и силата на patchouli. "

Annick Menardo и Olivier Cresp, парфемисти

Убавина на жената & природа: картонската кутија е од одржливо управувани шуми

Шишенцето може да се рециклира. Размислете за разделување на отпадот.

Мирисливи ноти:

МАНДАРИНА: Овошна нота за нагласена свежина

ДАМАСК РОЗА: Богата нота за прекрасна женственост

ВАНИЛА: Килибарна нота за телесна текстура

PATCHOULI: Длабока, дрвенеста нота за силен поттик

ALCOHOL•PARFUM/FRAGRANCE•AQUA/WATER/EAU•GERANIOL•LINALOOL•LIMONENE•BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE•CITRONELLOL•HYDROXYCITRONELLAL•HEXYL CINNAMAL•COUMARIN•CITRAL•BENZYL ALCOHOL•CI 17200 (RED 33)•CI 19140 (YELLOW 5) 199v0

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи