Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Eau Fraiche Роза

Yves Rocher во оваа свежа водичка повторно креираше мирис од штотуку набрани рози.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 100 мл
Шифра на артиклот: 39582
Со купување на овој производ добивш 19 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 19 поени.  

Опис

Нашата ботаничка градина во La gacilly во Бретањ не потсетува на убавината на природата.

Мирис на штотуку набрани рози...

Колекцијата Yves Rocher Eau Fraiche повторно се поврзува со есенцијалното уживање. Уживајте во едноставната, автентична природа и чувствувајте се прекрасно.

МИРИСЛИВА НОТА: Роза

Свежа цветна роза

Деликатна свежина на штотуку набрана роза.

Наша посветеност

Активна состојка

Роза

Нежна свежина на штотуку набрана роза.
Откриј
Нежна свежина на штотуку набрана роза.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи