Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Eau Faiche Вербена

Yves Rocher во оваа свежа водичка повторно креираше мирис на свежи листови од Вербен.
Пакување: 100 мл
Шифра на артиклот: 39665
Со купување на овој производ добивш 19 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 19 поени.  

Опис

Нашата ботаничка градина во La Gacilly во Бретањ не потсетува на убавината на природата.

Колекцијата Yves Rocher Eau Fraiche повторно се поврзува со есенцијалното уживање. Уживајте во едноставната, автентична природа и чувствувајте се прекрасно.

МИРИСЛИВА НОТА:

Свеж, цитрусен мирис на Вербен

Наша посветеност

Активна состојка

Вербена

Лимонско свеж мирис на лист од вербен.
Откриј
Лимонско свеж мирис на лист од вербен.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи