Скокни до информацијата за производот
1 од 6

Eau de Parfum Comme une Evidence

Префинета свежина на есенцијата бергамот комбинирано со абсолут дамаск роза.
Пакување: 100 мл
Шифра на артиклот: 26091
Со купување на овој производ добивш 39 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 39 поени.  

Опис

Состојки

“Замислив светол мирис. Одлучно модернизиран, шик и безвременски chypre* комбиниран со свежа есенција од бергамот и женствена абсолут дамаск роза. Смирувачката нијанса на есенцијата patchouli овозможува потполно чувство.” Annic Manardo, креатор на парфеми.

Горна нота: ребарбара, лист од љубичица

Средна нота: момина солза, роза

Базна нота: patchouli, мошус, мов

*Оваа група го добива своето име по парфемот Coty Chypre креиран во 1917 година. Chypre на француски значи Кипар.

ALCOHOL•PARFUM/FRAGRANCE•AQUA/WATER/EAU•HYDROXYCITRONELLAL•BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE•HEXYL CINNAMAL•ALPHA-ISOMETHYL IONONE•LINALOOL•BENZYL ALCOHOL•GERANIOL•CITRONELLOL•EUGENOL•FARNESOL•BENZYL BENZOATE•LIMONENE•CINNAMYL ALCOHOL•ISOEUGENOL•CI 17200 (RED 33)•CI 19140 (YELLOW 5) 204v0

Активна состојка

Бергамот & Дамаск роза

ЕСЕНЦИЈА БЕРГАМОТ: Постигнувајќи деликатна рамнотежа, бергамот е комбиниран со острите, енергични и сончеви аспекти на цитрусот. АПСОЛУТ ДАМАСК РОЗА: Испушта богат и раскошен мирис на цветна роза со зачинети ноти, овошје и мед.ЕСЕНЦИЈА ПАЧОЛИ: Истовремено дрвенести, балзамични, мазни и билни, со суптилни земјени и кожни подтонови. Додека мирисот се шири, пачоли ги открива богатите мирисливи ноти.
Откриј
ЕСЕНЦИЈА БЕРГАМОТ: Постигнувајќи деликатна рамнотежа, бергамот е комбиниран со острите, енергични и сончеви аспекти на цитрусот. АПСОЛУТ ДАМАСК РОЗА: Испушта богат и раскошен мирис на цветна роза со зачинети ноти, овошје и мед.ЕСЕНЦИЈА ПАЧОЛИ: Истовремено дрвенести, балзамични, мазни и билни, со суптилни земјени и кожни подтонови. Додека мирисот се шири, пачоли ги открива богатите мирисливи ноти.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи