Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Eau de Parfum Bloom in Love

Шири љубов околу себе
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 11594
Со купување на овој производ добивш 37 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 37 поени.  

Опис

Состојки

Шарен цветен букет, комбиниран од блескав јасмин и брилијантни ноти на нероли, разбудени од светлиот бергамот.

Caroline Dumur, креатор на парфеми

Блескав потпис кој шири позитивност и љубов.

Розевата, портокаловата и неонско сината боја се испреплетуваат и прават ново колективно мото: љубов, цвет и сјај.

БЕРГАМОТ

Светла нота за блескава свежина

НЕРОЛИ

Живописна цветна нота која создава зависност

ЈАСМИН

Блескава цветна нота за поголема женственост

Наша предност;

-89% состојки од природно потекло

-Картон и шишенце кои може да се рециклираат

-Картон добиен од одржливо управувани шуми.

-Произведено во Франција

ALCOHOL • PARFUM/FRAGRANCE • AQUA/WATER/EAU • LINALOOL • LIMONENE • BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE • GERANIOL • BENZYL ALCOHOL • CITRONELLOL • ISOEUGENOL • CITRAL 10613v0

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи