Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Detox пилинг за тело

Овој кремаст пилинг збогатен со билен јаглен природно ги отстранува мртвите клетки од кожата.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 150 мл
Шифра на артиклот: 45316
Со купување на овој производ добивш 9 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 9 поени.  

Опис

Состојки

Неговото детоксикациско делување ја ослободува кожата од сите нечистотии.

Прочистена, кожата е совршено мека!

УПОТРЕБА

Додека се туширате масирајте ја кожата со пилингот, а потоа темелно измијте ја. Користете еднаш или два пати неделно.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU • HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL • GLYCERIN • ZEA MAYS (CORN) STARCH • BEHENYL ALCOHOL • HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE • SODIUM COCOYL ISETHIONATE • CELLULOSE • GLYCERYL STEARATE CITRATE • MICROCRYSTALLINE CELLULOSE • CETEARYL ALCOHOL • BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER • CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER WATER • PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) SEED POWDER • PARFUM/FRAGRANCE • SODIUM BENZOATE • XANTHAN GUM • CETEARYL GLUCOSIDE • LACTIC ACID • CHARCOAL POWDER • SALICYLIC ACID • TOCOPHERYL ACETATE • LIMONENE • BENZYL ALCOHOL • POTASSIUM SORBATE • CITRIC ACID |10418v0

Активна состојка

Билен јаглен

Бидејќи кожата мора да се справи со променливите годишни времиња, ние развивме пилинг формулиран како одговор на секоја нејзина потреба: благодарение на детоксикацијата на јагленот, вашата кожа се детоксицира од надворешните загадувања.
Откриј
Бидејќи кожата мора да се справи со променливите годишни времиња, ние развивме пилинг формулиран како одговор на секоја нејзина потреба: благодарение на детоксикацијата на јагленот, вашата кожа се детоксицира од надворешните загадувања.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи