Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Detox пилинг за скалпот

Пилинг за скалп збогатен со екстракт од семки од моринга кој ги отстранува нечистотиите, го намалува мастењето на косата и го прочистува скалпот.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 15 мл
Шифра на артиклот: 81181
Со купување на овој производ добивш 6 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 6 поени.  

Опис

Овој detox пилинг со семки од моринга нежно го чисти скалпот и овозможува побавно мастење на косата.

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Плус: Топива текстура која нежно чисти благодарение на зрнцата од 100% природно потекло.

*Ин витро тест

Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА

Нанесете 1 до 2 впати неделно пред шампонирањето на коренот на влажна коса и масирајте. Добро да се измие.

Наша посветеност

Активна состојка

Моринга & агава фруктани

Семките од моринга се богати со протеини и имаат својства на прочистување. Тие се богати и со пептиди, кои ги отстрануваат нечистотиите од косата. Фруктани од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.
Откриј
Семките од моринга се богати со протеини и имаат својства на прочистување. Тие се богати и со пептиди, кои ги отстрануваат нечистотиите од косата. Фруктани од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи