Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Detox мицеларен шампон

Мицеларен шампон збогатен со екстракт од моринга семки кој ги отстранува нечистотиите од надворешното загадување и ја детоксицира косата.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 300 мл
Шифра на артиклот: 76938
Со купување на овој производ добивш 4 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 4 поени.  

Опис

ицеларен detox шампон збогатен со семки од моринга кој ги отстранува нечистотиите од косата.

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Плус: Мицеларна формула која нежно ја чисти косата чувствителна на надворешните влијанија.

*Инструментален

**Ин витро тест

Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА

Нанесете на влажна коса и измијте.

Наша посветеност

Активна состојка

Моринга & агава фруктани

Семките од моринга се богати со протеини и имаат својства на прочистување. Тие се богати и со пептиди, кои ги отстрануваат нечистотиите од косата. Фруктани од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.
Откриј
Семките од моринга се богати со протеини и имаат својства на прочистување. Тие се богати и со пептиди, кои ги отстрануваат нечистотиите од косата. Фруктани од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи