Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Detox киселина за плакнење коса

Двојно ги елиминира честичките кои ја загадуваат косата.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 150 мл
Шифра на артиклот: 77474
Со купување на овој производ добивш 6 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 6 поени.  

Опис

Оваа киселина за миење со екстракт од моринга го отстранува каменецот и честичките кои ја загадуваат косата.

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве сируп. Оваа единствена активна состојка ја зголемува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и убава.

Ефикасност: делува како штит од загадувањата на околината

Плус: Лесно дозирање

*Ин витро тест

**Инструментален тест

УПОТРЕБА

Нанесете на косата пред завршното миење со вода. Измијте. Во случај на допир со очи темелно измијте ги.

 

Наша посветеност

Активна состојка

Моринга & агава фруктани

Семките од моринга се богати со протеини и имаат својства на прочистување. Тие се богати и со пептиди, кои ги отстрануваат нечистотиите од косата. Фруктани од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.
Откриј
Семките од моринга се богати со протеини и имаат својства на прочистување. Тие се богати и со пептиди, кои ги отстрануваат нечистотиите од косата. Фруктани од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи