Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Detox балзам за коса

Detox балзам збогатен со екстракт од моринга семки кој совршено ја расплетува косата и делува како штит против нечистотиите.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 76470
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Опис

Овој балзам за детоксикација на коса со екстракт од моринга семки совршено ја расплетува косата и ја заштитува од загадувањето на околината.

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве сируп. Оваа единствена активна состојка ја зголемува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и убава.

Ефикасност: делува како штит од загадувањата на околината

Плус: Лесна текстура без силикон која не ја отежнува косата.

 

*Ин витро тест

Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА

Нанесете на мокра коса, по шампонирањето. Темелно да се измие. Доколку дојде во допир со очите темелно да ги измиете.

 

Наша посветеност

Активна состојка

Моринга & агава фруктани

Семките од моринга се богати со протеини и имаат својства на прочистување. Тие се богати и со пептиди, кои ги отстрануваат нечистотиите од косата. Фруктани од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.
Откриј
Семките од моринга се богати со протеини и имаат својства на прочистување. Тие се богати и со пептиди, кои ги отстрануваат нечистотиите од косата. Фруктани од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи