Скокни до информацијата за производот
1 од 2

Detox за масна коса

Помалку масна коса.
Пакување: 700 мл
Шифра на артиклот: 76938С
Со купување на овој производ добивш 23 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 23 поени.  

Опис

Сетот содржи;

Маска за пилинг 2 во 1 пред шампонирање 200 мл

Пилинг маската пред шампонирање нежно го чисти и лупи скалпот. Ги отстранува нечистотиите и го намалува вишокот на себум. Еднаш неделно, пред шампонирањето, нанесете на коренот на сува коса. Оставете да делува 3 до 5 минути. Додадете малку вода и нежно масирајте. Исплакнете темелно и потоа продолжете со шампонирање.

Шампон за прочистување на детоксикација 300 мл

Шампонот за прочистување без сулфати го намалува вишокот на себум и ги отстранува нечистотиите. Скалпот е детоксициран, косата е лесна, мека и сјајна.

Детокс освежителен балзам 200 мл

Овој регенератор за отплеткување ја прочистува и ја храни косата. Косата е лесна, сјајна и подолга свежа. Нанесете на влажна коса по шампонирање. Оставете да делува 1 мин. Исплакнете.

 

Украсна вреќичка

 

Билна состојка

Органски алги од Бретања

Денес е тешко да се избега од загадувањето предизвикано од пушењето, дождот, прашината, микро честичките итн. Загадувањето ја уништува кожата, но може и негативно да влијае на убавината на вашата коса. Главно се наоѓа во воздухот и предизвикува скалпот да стане неурамнотежен и чувствителен.

Како директна последица, коренот може брзо да стане масен, а влакната на косата се оптоваруваат. Влакната се затнати со честички од загадувањето и косата е без сјај.

Благодарение на уникатното знаење за растителниот свет, истражувачите од Yves Rocher ја избраа ОРГАНСКАТА АЛГА ОД БРЕТАЊА.

Оваа алга е позната и како харпун на Нептун поради куките на нејзините шилести гранки кои и овозможуваат да се закачи за трупот на бродовите. Оваа уникатна карактеристика и овозможува да патува низ океанот, а нашите истражувачи ја пронајдоа на брегот на Бретања.

Нејзината ефикасност во намалувањето на прекумерното производство на себум обезбедува ефект на прочистување. Откако ќе се ослободи вишокот на себум и нечистотии, скалпот се прочистува, а косата станува лесна и сјајна.

 

*Инструменталното тестирање е спроведено со Pure Detox шампонот и регенераторот. Отстранување на јаглеродни честички поврзани со загадувањето

**Спроведен е тест за задоволство на 28 волонтери

Customer Reviews

Be the first to write a review
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи