Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Богат пилинг за тело

Овој кремаст пилинг збогатен со shea масло нежно ги отстранува мртвите клетки од кожата.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 150 мл
Шифра на артиклот: 42898
Со купување на овој производ добивш 9 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 9 поени.  

Опис

Состојки

Обвиена со богатите хранливи својства на shea маслото, кожата ја враќа својата удобност и мекост!

УПОТРЕБА

Додека се туширате масирајте ја кожата со пилингот, а потоа темелно измијте ја. Користете еднаш или два пати неделно.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU GLYCERIN COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL OLUS OIL/VEGETABLE OIL/HUILE VEGETALE GLYCERYL STEARATE CITRATE BEHENYL ALCOHOL CETEARYL ALCOHOL PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) SEED POWDER BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER WATER CELLULOSE PARFUM/FRAGRANCE BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) NUT SHELL POWDER SODIUM BENZOATE CETEARYL GLUCOSIDE HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE HYDROGENATED VEGETABLE OIL XANTHAN GUM CANDELILLA CERA/EUPHORBIA CERIFERA (CANDELILLA) WAX/CIRE DE CANDELILLA LACTIC ACID TOCOPHERYL ACETATE SALICYLIC ACID POTASSIUM SORBATE CITRIC ACID 10417v0

Активна состојка

Шеа путер

Нашите истржувачи одбраа Shea масло поради неговите исклучително негувачки и обновувачки својства. Ја смирува сувата кожа, овозможувајќи и моментално олеснување. Shea е органски производ и се одгледува во западна Африка.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа Shea масло поради неговите исклучително негувачки и обновувачки својства. Ја смирува сувата кожа, овозможувајќи и моментално олеснување. Shea е органски производ и се одгледува во западна Африка.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи