Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Богат билен балзам за коса

1 билен балзам – 1000 примени за обновување на тенката коса
Сеуште нема рецензии
Пакување: 250 мл
Шифра на артиклот: 90141
Со купување на овој производ добивш 12 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 12 поени.  

Опис

Состојки

Овој богат билен балзам е соодветен за сува и кадрава коса. Ја остава косата еластична, интензивно обновена се до врвовите и совршено дисциплинирана.

Збогатен е со органско масло од кокос кој длабински го храни скалпот на косата.

Плус: ултра топива текстура, без силикони, за природен изглед на косата, со мирис кој создава зависност!

Користете според вашите желби:

На влажна коса, пред стилизирање: ја штити косата и го олеснува обликувањето.

На сува коса, како завршен чекор: ја прави косата мека и сјајна

Како ноќна нега: Ја храни косата и интензивно ја обновува 8 часа*.

Резултати:

- 91% жени потврдија дека косата им е дисциплинирана*

- 85% жени потврдија дека косата е заштитена од пукање*

- 81% жени потврдија дека овој производ ја контролира витканоста на косата*

Начин на употреба: Нанесете мала количина од балзамот по должина на косата се до врвовите. Да не се мие.

*Потрошувачки тест со 100 жени

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU COCOS NUCIFERA (COCONUT) OIL RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER CETYL ALCOHOL GLYCERIN SQUALANE CETEARYL ALCOHOL STEARAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE HYDROXYACETOPHENONE PARFUM/FRAGRANCE CETEARETH-20 CITRIC ACID ETHYLHEXYLGLYCERIN FRUCTOOLIGOSACCHARIDES INULIN BENZYL ALCOHOL TOCOPHEROL 10536v0

Активна состојка

Кокосово масло

Кокосовото масло е органско ладно цедено масло добиено со природен процес на ладно цедење на кокосовата пулпа, без употреба на хемиски производи, со цел да се зачува неговиот интегритет. Малата големина на неговите масни киселини овозможува лесно и длабоко навлегување во фоликулите на косата. Затоа, ова масло е идеално за нега на многу сува коса.
Откриј
Кокосовото масло е органско ладно цедено масло добиено со природен процес на ладно цедење на кокосовата пулпа, без употреба на хемиски производи, со цел да се зачува неговиот интегритет. Малата големина на неговите масни киселини овозможува лесно и длабоко навлегување во фоликулите на косата. Затоа, ова масло е идеално за нега на многу сува коса.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи