Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Билен пилинг за тело

Овој ултра-растворлив пилинг збогатен со прав од семки од кајсија природно ги отстранува мртвите клетки од кожата.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 150 мл
Шифра на артиклот: 44138
Со купување на овој производ добивш 9 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 9 поени.  

Опис

Состојки

Благодарение на неговата моќ за супер пилинг, текстурата на кожата е префинета. Измазнета, кожата се регенерира!

Употреба: Под туш, масирајте ја кожата на телото со пилингот и потоа исплакнете темелно. Користете еднаш или двапати неделно.

Наша посветеност

AQUA/WATER/EAU GLYCERIN PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) SEED POWDER HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE POLYSORBATE 20 CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER XANTHAN GUM PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) SHELL POWDER SODIUM BENZOATE PARFUM/FRAGRANCE LACTIC ACID SALICYLIC ACID LIMONENE POTASSIUM SORBATE CITRIC ACID 10416v0

Активна состојка

Кајсија

Нашите експерти и истражувачи одбраа прав од семки од кајсија, кои природно ги отстрануваат мртвите клетки.
Откриј
Нашите експерти и истражувачи одбраа прав од семки од кајсија, кои природно ги отстрануваат мртвите клетки.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи