Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Би-фазен ноќен концентрат за опоравување

2х концентриран билен нектар од ноќниче*
Сеуште нема рецензии
Пакување: 30 мл
Шифра на артиклот: 94687
Со купување на овој производ добивш 43 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 43 поени.  

Состојки

10490v0 AQUA/WATER/EAU COCO-CAPRYLATE/CAPRATE GLYCERIN SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL SQUALANE VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED OIL ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER PENTYLENE GLYCOL PROPYLENE GLYCOL. SODIUM CHLORIDE APHLOIA THEIFORMIS LEAF EXTRACT BORAGO OFFICINALIS SEED OIL CAMELINA SATIVA SEED OIL PARFUM/FRAGRANCE INOSITOL HYDROXYACETOPHENONE PYRUS MALUS (APPLE) FRUIT EXTRACT SODIUM HYALURONATE SYRINGA VULGARIS (LILAC) EXTRACT 1 2-HEXANEDIOL CAPRYLYL GLYCOL NIACINAMIDE TOCOPHERYL ACETATE CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE SODIUM HYDROXIDE LINALOOL GERANIOL CITRIC ACID POTASSIUM SORBATE XANTHAN GUM SODIUM BENZOATE

Активна состојка

Билен нектар на пупка

Нашите истржувачи дојдоа до сржта на билната пупка за да го одберат драгоцениот билен нектар поради неговите единствени моќи на обновување. Делува во срцето на клетките на кожата за да ги регенерира за неверојатни 72 часа и да им помогне во интеракцијата за совршена клеточна синхронизација, што игра улога во целокупното дејство против стареење длабоко под и на површината на кожата. * ин витро тест
Откриј
Нашите истржувачи дојдоа до сржта на билната пупка за да го одберат драгоцениот билен нектар поради неговите единствени моќи на обновување. Делува во срцето на клетките на кожата за да ги регенерира за неверојатни 72 часа и да им помогне во интеракцијата за совршена клеточна синхронизација, што игра улога во целокупното дејство против стареење длабоко под и на површината на кожата. * ин витро тест

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи