Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Балзам волумен на косата

Балзам за волумен, збогатен со квиноја која ги задебелува влакната и ги подига од коренот.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 60160
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Состојки

AQUA/WATER/EAU CETYL ALCOHOL STEARAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE STEARYL ALCOHOL BEHENTRIMONIUM CHLORIDE CITRIC ACID PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL BENZOIC ACID PANTHENOL PARFUM/FRAGRANCE ISOPROPYL ALCOHOL FRUCTOOLIGOSACCHARIDES INULIN CHENOPODIUM QUINOA SEED EXTRACT SALICYLIC ACID BENZYL ALCOHOL POTASSIUM SORBATE SODIUM BENZOATE 10149v0

Активна состојка

Киноа & агава фруктани

Зрната од киноа се богати со минерали, елементи, витамини, масни киселини, есенцијални аминокиселини и пептиди, кои помагаат косата да се згусне. Сируп од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.
Откриј
Зрната од киноа се богати со минерали, елементи, витамини, масни киселини, есенцијални аминокиселини и пептиди, кои помагаат косата да се згусне. Сируп од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи