Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Балзам за усни ванила

Откријте го овој богат балзам за усни со хранливи својства од shea масло и нежна мирислива ванила.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 5 гр
Шифра на артиклот: 12775
Со купување на овој производ добивш 3 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 3 поени.  

Состојки

10283v0 RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE HYDROGENATED COCONUT OIL CERA ALBA/BEESWAX/CIRE D'ABEILLE DIPENTAERYTHRITYL HEXAHYDROXYSTEARATE/HEXASTEARATE/HEXAROSINATE HELIANTHUS ANNUUS SEED CERA (HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED WAX) TRIBEHENIN BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER HYDROXYSTEARIC/LINOLENIC/OLEIC POLYGLYCERIDES OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL HYDROGENATED VEGETABLE OIL PARFUM/FRAGRANCE HYDROGENATED CASTOR OIL HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL ASCORBYL PALMITATE TOCOPHEROL VANILLA PLANIFOLIA FRUIT EXTRACT CITRIC ACID

Активна состојка

Бурбон ванила

Yves Rocher одбра Bourbon ванила, одгледана соодветно со традицијата на островот Bourbon. Како член на семејството орхидеи, нејзиниот мирис ја обвива кожата со сатенски и сензуален мирис, како опојно галење. Мирисот се отвара со блескава нота, а потоа ја открива својата волшебна природа.
Откриј
Yves Rocher одбра Bourbon ванила, одгледана соодветно со традицијата на островот Bourbon. Како член на семејството орхидеи, нејзиниот мирис ја обвива кожата со сатенски и сензуален мирис, како опојно галење. Мирисот се отвара со блескава нота, а потоа ја открива својата волшебна природа.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи