Скокни до информацијата за производот
1 од 4

Балзам за туширање за сува кожа

Балзамот за туширање за многу сува кожа содржи органски shea путер и повеќе од 2/3 билни масла. Го ублажува чувството на затегнатост на кожата после туширање.
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 14620
Со купување на овој производ добивш 8 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 8 поени.  

Опис

Состојки

Со повеќе од 2/3 билни масла, овој течен балзам со богата, обвивна текстура го ублажува чувството на затегнатост на кожата. Туширањето станува момент на нега, за добро нахранета и негувана кожа.

Збогатен со shea путер од секторот за органско земјоделство и одржливо производство во Западна Африка.

Плус: текстура на богат балзам кој и дава на вашата кожа чувство на удобност после туширање.

Наша посветеност

2216v0 HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OILAQUA/WATER/EAUAMMONIUM LAURYL SULFATESODIUM COCOAMPHOACETATEALOE BARBADENSIS LEAF JUICEBUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTERCITRIC ACIDDECYL GLUCOSIDEPARFUM/FRAGRANCETOCOPHERYL ACETATE

Активна состојка

Шеа путер

Нашите истржувачи одбраа Shea масло поради неговите исклучително негувачки и обновувачки својства. Ја смирува сувата кожа, овозможувајќи и моментално олеснување. Shea е органски производ и се одгледува во западна Африка.
Откриј
Нашите истржувачи одбраа Shea масло поради неговите исклучително негувачки и обновувачки својства. Ја смирува сувата кожа, овозможувајќи и моментално олеснување. Shea е органски производ и се одгледува во западна Африка.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи