Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Балзам за обоена коса

Балзам за обоена коса збогатен со пулпа од акаи бобинка која нежно ја мие расплеткува косата и ја чува постојаноста на бојата.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 62967
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Состојки

AQUA/WATER/EAU STEARYL ALCOHOL STEARAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE CETYL ALCOHOL GLYCERIN BEHENTRIMONIUM CHLORIDE CITRIC ACID PARFUM/FRAGRANCE ETHYLHEXYL SALICYLATE PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL BENZOIC ACID PANTHENOL FRUCTOOLIGOSACCHARIDES INULIN ISOPROPYL ALCOHOL SALICYLIC ACID LIMONENE EUTERPE OLERACEA FRUIT EXTRACT ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT 10147v0

Активна состојка

Акаи бобинки & агава фруктани

Акаи бери е супер овошје, чија пулпа е богата со антиоксидативни полифеноли. Делува како штит и ја штити бојата на косата од загадувањата, UV зраците... Фруктаните од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.
Откриј
Акаи бери е супер овошје, чија пулпа е богата со антиоксидативни полифеноли. Делува како штит и ја штити бојата на косата од загадувањата, UV зраците... Фруктаните од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи