Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Балзам за обновување на косата

Балзам за обновување, збогатен со масло од јојоба која интензивно ја обновува косата. Нанесете на влажна коса и измијте.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 61731
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Состојки

AQUA/WATER/EAU STEARYL ALCOHOL BEHENTRIMONIUM CHLORIDE CETYL ALCOHOL HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL ISOPROPYL ALCOHOL BENZOIC ACID PARFUM/FRAGRANCE GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE FRUCTOOLIGOSACCHARIDES INULIN ARGININE PANTHENOL 10142v0

Активна состојка

Масло од јојоба & фруктани од агава

Маслото од јојоба, кое се нарекува и пустинско злато, богато е со омега-6 и омега-9 масни киселини. Ова масло е од витално значење за оштетената коса бидејќи има регенерирачки својства. Сируп од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.
Откриј
Маслото од јојоба, кое се нарекува и пустинско злато, богато е со омега-6 и омега-9 масни киселини. Ова масло е од витално значење за оштетената коса бидејќи има регенерирачки својства. Сируп од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестирано ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи