Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Балзам за интензивен сјај на косата

Балзам за сјај, збогатен со невен, со својство за измазнување. Косата го враќа природниот сјај.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 200 мл
Шифра на артиклот: 59574
Со купување на овој производ добивш 5 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 5 поени.  

Состојки

AQUA/WATER/EAU CETEARYL ALCOHOL CETYL ALCOHOL STEARAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE BEHENTRIMONIUM CHLORIDE MACADAMIA INTEGRIFOLIA SEED OIL CETEARETH-33 DICAPRYLYL CARBONATE PARFUM/FRAGRANCE PANTHENOL BENZOIC ACID CITRIC ACID ISOPROPYL ALCOHOL FRUCTOOLIGOSACCHARIDES INULIN CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT SALICYLIC ACID LIMONENE BENZYL ALCOHOL LINALOOL TOCOPHEROL 10157v0

Активна состојка

Невен & агава фруктани

Маслото од невен ја измазнува вашата коса и и овозможува подобро рефлектирање на светлината. На тој начин кутикулите на косата многу подобро ја рефлектираат светлината и и го враќаат сјајот на косата. Сируп од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот*, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестиран ин витро.
Откриј
Маслото од невен ја измазнува вашата коса и и овозможува подобро рефлектирање на светлината. На тој начин кутикулите на косата многу подобро ја рефлектираат светлината и и го враќаат сјајот на косата. Сируп од агаве е состојка која никогаш претходно не се користела во козметиката. Оваа состојка двојно ја зголемува микроциркулацијата на скалпот*, за совршено нахранет корен и убава и зајакната коса. Тестиран ин витро.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи