Скокни до информацијата за производот
1 од 3

Anti-Age нега за лице со ефект против дополнителен сјај SPF 50

Нанесете еквивалент на чајна лажичка на лицето и малку повеќе на вратот. Избегнувајте го пределот околу очите.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 40 мл
Шифра на артиклот: 03914
Со купување на овој производ добивш 13 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 13 поени.  

Опис

Кожата е исклучително заштитена од UVA / UVB и изгореници од сонце. Збогатено со полиактивен котрљан, кој го поттикнува меланинот**, исто така ја поттикнува природната способност на кожата да се брани од штетните сончеви зраци**, штити од стареење**, ја штитит структурата на кожата**, стимулира регенерација на клетките**.

Плус: лесна формула која и овозможува на кожата да диши и го спречува нејзиниот сјај.

Наша предност:

-Без минерални масла

-Картон од одржливо управувани шуми

-Веган

Дерматолошки и офталмолошки тестирано.

*Клиничката студија спроведена преку употреба на Yves Rocher третманот против стареење SPF 50+

**Ин витро тест

УПОТРЕБА

Нанесете на целото тело избегнувајќи го пределот околу очите. Нанесете пред да излезете на сонце, а потоа нанесувајте на секои два часа. Намалената количина од овој производ ја намалува и заштитата. Долгото излегување на сонце, иако ја користите кремата, е штетно по вашето здравје.

Соодветно само за возрасни.

Активна билна состојка: котрљан

Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale ® одбраа билка котрљан поради неговата способност да ги одржи своите резерви вода.

Екстрактот од котрљан е добиен со процес кој го почитува овој билен ресурс и околината

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи