Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Anti-Age Global третман за осветлување

За изедначена и сјајна кожа.
Пакување: 10 мл
Шифра на артиклот: 47026
Со купување на овој производ добивш 35 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 35 поени.  

Опис

Состојки

Од ден на ден, кожата е посветла, а знаците на стареење се намалуваат. Кожата е сјајна.

Билниот нектар од пупки поттикнува регенерација на клетките*, додека светлосниот нектар ја намалува синтезата на меланин поврзана со појавата на дамки, за порамномерна и сјајна кожа*.

Употреба: Нанесете пред вашата вообичаена крема. Отворете ја ампулата со нежно извртување на врвот и нанесете ја свиленкастата и хранлива текстура со масажа од внатрешната кон надворешната страна на лицето.

Наша посветеност

CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE • COCONUT ALKANES • HYDROGENATED VEGETABLE OIL • COCO-CAPRYLATE/CAPRATE • ASCORBYL TETRAISOPALMITATE • HYDROGENATED DIMER DILINOLEYL/DIMETHYLCARBONATE COPOLYMER • AQUA/WATER/EAU • GLYCERIN • PARFUM (FRAGRANCE) • SYRINGA VULGARIS (LILAC) EXTRACT • 1,2-HEXANEDIOL • CAPRYLYL GLYCOL • MANNAN • CITRIC ACID • XANTHAN GUM • POTASSIUM SORBATE 10675v0

Активна состојка

Билен нектар на пупка

Нашите истржувачи дојдоа до сржта на билната пупка за да го одберат драгоцениот билен нектар поради неговите единствени моќи на обновување. Делува во срцето на клетките на кожата за да ги регенерира за неверојатни 72 часа и да им помогне во интеракцијата за совршена клеточна синхронизација, што игра улога во целокупното дејство против стареење длабоко под и на површината на кожата. * ин витро тест
Откриј
Нашите истржувачи дојдоа до сржта на билната пупка за да го одберат драгоцениот билен нектар поради неговите единствени моќи на обновување. Делува во срцето на клетките на кожата за да ги регенерира за неверојатни 72 часа и да им помогне во интеракцијата за совршена клеточна синхронизација, што игра улога во целокупното дејство против стареење длабоко под и на површината на кожата. * ин витро тест

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи