Скокни до информацијата за производот
1 од 5

Anti-Age Global течност против дамки SPF 30

Од првото нанесување, кожата е заштитена од UVA/UVB зраци.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 41919
Со купување на овој производ добивш 33 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 33 поени.  

Опис

Од првото нанесување кожата е заштитена од UVA/UVB зраци и хиперпигментација, тенот е изедначен. Ден по ден кожата е се посветла а знаците на стареење се намалени.

Плус: Билниот нектар од пупки поттикнува регенерација на клетките*, додека светлосниот нектар ја намалува синтезата на меланин поврзана со појавата на дамки, за порамномерна и сјајна кожа*.

Упатство за употреба: Секое утро, со нежни движења, нанесете ја лесната и бисерна текстура на лицето и вратот по корективниот серум Anti-Age Global и/или Anti-Age Global дневната крема. Избегнувајте го пределот околу очите.

Активна состојка

Билен нектар на пупка

Нашите истржувачи дојдоа до сржта на билната пупка за да го одберат драгоцениот билен нектар поради неговите единствени моќи на обновување. Делува во срцето на клетките на кожата за да ги регенерира за неверојатни 72 часа и да им помогне во интеракцијата за совршена клеточна синхронизација, што игра улога во целокупното дејство против стареење длабоко под и на површината на кожата. * ин витро тест
Откриј
Нашите истржувачи дојдоа до сржта на билната пупка за да го одберат драгоцениот билен нектар поради неговите единствени моќи на обновување. Делува во срцето на клетките на кожата за да ги регенерира за неверојатни 72 часа и да им помогне во интеракцијата за совршена клеточна синхронизација, што игра улога во целокупното дејство против стареење длабоко под и на површината на кожата. * ин витро тест

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи