Скокни до информацијата за производот
1 од 5

48h хидратантна крема за лице SPF 20

Хидратантна крема за лице со SPF 20 за нормална и комбинирана кожа.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 99462
Со купување на овој производ добивш 13 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 13 поени.  

Состојки

10089v0 AQUA METHYLPROPANEDIOL DIBUTYL ADIPATE OCTOCRYLENE ETHYLHEXYL SALICYLATE HOMOSALATE ALCOHOL GLYCERIN PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE BEHENYL ALCOHOL CETYL ALCOHOL DIMETHICONE ISODECYL NEOPENTANOATE TALC GLYCERYL STEARATE PEG-100 STEARATE HAMAMELIS VIRGINIANA WATER HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER POTASSIUM CETYL PHOSPHATE CARPOBROTUS EDULIS EXTRACT PARFUM HYDROXYACETOPHENONE SODIUM HYDROXIDE AMINOMETHYL PROPANOL XANTHAN GUM SALICYLIC ACID POLYSORBATE 60 SORBITAN ISOSTEARATE TETRASODIUM EDTA BENZYL ALCOHOL SODIUM BENZOATE CITRIC ACID POTASSIUM SORBATE

Активна состојка

Едулис

Нашите истржувачи ја одбраа билката едулис поради нејзината способност да ја задржува водата во листовите. Нејзиниот ексклузивен екстракт, клеточна водичка едулис како активатор на хидратација помага: секој слој од кожата да се нахрани со вода, постојано ја блокира и ослободува водата за континуирана хидратација. Ин витро тестирано - Патент регистриран во Франција.
Откриј
Нашите истржувачи ја одбраа билката едулис поради нејзината способност да ја задржува водата во листовите. Нејзиниот ексклузивен екстракт, клеточна водичка едулис како активатор на хидратација помага: секој слој од кожата да се нахрани со вода, постојано ја блокира и ослободува водата за континуирана хидратација. Ин витро тестирано - Патент регистриран во Франција.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи