Скокни до информацијата за производот
1 од 5

48h хидратантна гел крема за лице

Кожата е моментално исполнета со вода и непрекинато хидрирана во текот на 24h.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 13323
Со купување на овој производ добивш 7 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 7 поени.  

Состојки

AQUA/WATER/EAU METHYLPROPANEDIOL GLYCERIN DICAPRYLYL ETHERALCOHOL ISOPROPYL PALMITATE ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER BETAINE HAMAMELIS VIRGINIANA FLOWER WATER MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL CARPOBROTUS EDULIS EXTRACT HYDROXYACETOPHENONE SODIUM PCA ACRYLATES/VINYL ISODECANOATE CROSSPOLYMER PARFUM/FRAGRANCE INOSITOL PANTHENOL POLYGLYCERYL-10 STEARATE SODIUM HYDROXIDE TOCOPHERYL ACETATE SALICYLIC ACID ALLANTOIN SORBITAN ISOSTEARATE POLYSORBATE 60 CITRIC ACID SODIUM BENZOATE BENZYL ALCOHOL PANTOLACTONE POTASSIUM SORBATE TOCOPHEROL 660v0

Активна состојка

Едулис

Нашите истржувачи ја одбраа билката едулис поради нејзината способност да ја задржува водата во листовите. Нејзиниот ексклузивен екстракт, клеточна водичка едулис како активатор на хидратација помага: секој слој од кожата да се нахрани со вода, постојано ја блокира и ослободува водата за континуирана хидратација. Ин витро тестирано - Патент регистриран во Франција.
Откриј
Нашите истржувачи ја одбраа билката едулис поради нејзината способност да ја задржува водата во листовите. Нејзиниот ексклузивен екстракт, клеточна водичка едулис како активатор на хидратација помага: секој слој од кожата да се нахрани со вода, постојано ја блокира и ослободува водата за континуирана хидратација. Ин витро тестирано - Патент регистриран во Франција.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи