Скокни до информацијата за производот
1 од 5

48h богата хидратантна крема за лице

48h* непрекината хидратација за нормална и сува кожа
Сеуште нема рецензии
Пакување: 50 мл
Шифра на артиклот: 42647
Со купување на овој производ добивш 8 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 8 поени.  

Состојки

AQUA/WATER/EAU GLYCERINISOPROPYL PALMITATE METHYLPROPANEDIOL HYDROGENATED COCONUT OIL ALCOHOL CETYL PALMITATE GLYCERYL MYRISTATE HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL UREA BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE DIMETHICONE SORBITAN STEARATE POLYSORBATE 60 ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER BEHENYL ALCOHOL PENTYLENE GLYCOL CARPOBROTUS EDULIS EXTRACT PARFUM/FRAGRANCE CERA ALBA/BEESWAX/CIRE D ABEILLE ETHYLHEXYLGLYCERIN SILICA [NANO] ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER XANTHAN GUM SORBIC ACID TOCOPHERYL ACETATE SODIUM HYDROXIDE SODIUM GLUCONATE SODIUM POLYACRYLATE SODIUM BENZOATE BENZYL ALCOHOL CITRIC ACID POTASSIUM SORBATE TOCOPHEROL CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) 829v2

Активна состојка

Едулис

Нашите истржувачи ја одбраа билката едулис поради нејзината способност да ја задржува водата во листовите. Нејзиниот ексклузивен екстракт, клеточна водичка едулис како активатор на хидратација помага: секој слој од кожата да се нахрани со вода, постојано ја блокира и ослободува водата за континуирана хидратација. Ин витро тестирано - Патент регистриран во Франција.
Откриј
Нашите истржувачи ја одбраа билката едулис поради нејзината способност да ја задржува водата во листовите. Нејзиниот ексклузивен екстракт, клеточна водичка едулис како активатор на хидратација помага: секој слој од кожата да се нахрани со вода, постојано ја блокира и ослободува водата за континуирана хидратација. Ин витро тестирано - Патент регистриран во Франција.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи