Скокни до информацијата за производот
1 од 4

3во1 желе за отстранување шминка

Во еден чекор ја отстранува шминката, чисти и го детоксицира лицето и очите.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 150 мл
Шифра на артиклот: 96947
Со купување на овој производ добивш 11 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 11 поени.  

Состојки

AQUA/WATER/EAU • GLYCERIN • PROPYLENE GLYCOL. • PENTYLENE GLYCOL • POLYGLYCERYL-6 CAPRYLATE • POLYGLYCERYL-4 CAPRATE • DECYL GLUCOSIDE • CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER • MANNAN • HYDROXYACETOPHENONE • SODIUM CARBOXYMETHYL STARCH • GELLAN GUM • PARFUM/FRAGRANCE • 1,2-HEXANEDIOL • CAPRYLYL GLYCOL • FRUCTOOLIGOSACCHARIDES • INULIN • MARIS AQUA/SEA WATER/EAU DE MER • CITRIC ACID • CALCIUM CHLORIDE • SODIUM BENZOATE • POTASSIUM SORBATE • TETRASELMIS SUECICA EXTRACT |10498v0

Активна состојка

Tetraselmis микро-алга

Нашите истржувачи инспирирани од прочистувачката сила на океанот, одбраа микро-алги Tetraselmis,морска билка со оксигенациски и антиоксидативни својства. Одгледана е во биореактор на нашиот брег во Бретања со користење на 100% природен процес. Оваа техника произведува контролиран и разумен принос, а на тој начин се искористуваат сите предности на микро-алгите и воедно се чуваат природните ресурси. За линијата Pure Alguе , микро-алгата Tetraselmis е вградена во срцето на оваа природна формула, која помага да се детоксицира кожата. Подобро оксигенирана, зајакната и одржливо заштитена, кожата е здрава и сјајна. Ин витро тестови на екстракт од микро-алги Tetraselmis.
Откриј
Нашите истржувачи инспирирани од прочистувачката сила на океанот, одбраа микро-алги Tetraselmis,морска билка со оксигенациски и антиоксидативни својства. Одгледана е во биореактор на нашиот брег во Бретања со користење на 100% природен процес. Оваа техника произведува контролиран и разумен принос, а на тој начин се искористуваат сите предности на микро-алгите и воедно се чуваат природните ресурси. За линијата Pure Alguе , микро-алгата Tetraselmis е вградена во срцето на оваа природна формула, која помага да се детоксицира кожата. Подобро оксигенирана, зајакната и одржливо заштитена, кожата е здрава и сјајна. Ин витро тестови на екстракт од микро-алги Tetraselmis.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи