Скокни до информацијата за производот
1 од 4

2во1 серум rebalans & anti-oksidant

Серум за ребаланс на кожата + анти оксидант кој ја матира и обновува текстурата на кожата и ги напалува порите.
Сеуште нема рецензии
Пакување: 30 мл
Шифра на артиклот: 39116
Со купување на овој производ добивш 8 поени.  
Со купување на овој производ добиваш 8 поени.  

Состојки

AQUA/WATER/EAU ALCOHOL PROPYLENE GLYCOL. ANTHEMIS NOBILIS FLOWER WATER ZINC GLUCONATE INOSITOL POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6 SALICYLIC ACID HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER SODIUM HYDROXIDE ALLANTOIN SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT PARFUM/FRAGRANCE POLYSORBATE 60 SORBITAN ISOSTEARATE CITRIC ACID SODIUM BENZOATE LEDUM GROENLANDICUM EXTRACT POTASSIUM SORBATE ACACIA SENEGAL GUM 10172v1

Активна состојка

Бореален чај

Билката бореален чај потекнува од канадската бореална шума. Во лето нашите партнери во Канада ги берат листовите – дел од билката кој што се обновува – користејќи рачни методи за одржлива берба. Правот од бореален чај со својства на враќање на рамнотежата, делува длабоко под површината на кожата, а на тој начин се контролира сјајот, се неутрализираат несовршеностите и се подобрува текстурата на кожата.
Откриј
Билката бореален чај потекнува од канадската бореална шума. Во лето нашите партнери во Канада ги берат листовите – дел од билката кој што се обновува – користејќи рачни методи за одржлива берба. Правот од бореален чај со својства на враќање на рамнотежата, делува длабоко под површината на кожата, а на тој начин се контролира сјајот, се неутрализираат несовршеностите и се подобрува текстурата на кожата.

100% природни
активни остојки

Одгледани на нашите
органски полиња

Претворени во еколошки
дизајнирани производи